Galerie

CUKRÁRNA Z OSTROVA

21.5.2018 14:38

V Ostrově jsem vyrostl, dalo by se říct. Chodil jsem zde 8 let na gympl, a kdybychom tam tehdy měli takovou cukrárnu, jakou je Koruna Pralines, byl bych rád! Ale zase můj fotbalovej trenér by moc rád nebyl!

Dneska to bude takový vzpomínkový a možná budu i mírně dojatej, takže i benevolentní. Nebo spíš benevolentnější.
Místní cukrárna je v Ostrově vyhlášená! Škoda, že ji nedali nějaké více patriotické jméno, třeba Ostrovní cukrárna, ale tohle přeci jen není to, oč tu běží. V cukrárně jsem si dal koňakovou špičku. Dřív to byl jediný zdroj alkoholu pro nezletilé. A byla senzační! Vážně chutnala, jako když jsem byl dítko, zkrátka pěkně hutný koňak, hutný krém a měkký piškot. To já rád! Výběr dortů se snaží přiblížit dvěma skupinám zákazníků – těm, co mají rádi klasiku a těm, co jsou pro modernu. Já bych v tomhle případě doporučoval tu klasiku, i když dort Jahodová pohádka chutnal vlastně líp, než vypadal. Přesto – kremrole, rolády, špičky atd. – pecka! Co je tady skvělý, je obsluha. Jsou milí, všechno pěkně odsýpá, nápoje vám přinesou ke stolu, dortíky si berete u pultu – jednoduchý a funkční! Prostoru je tu na ten objem lidí, kteří sem chodí, pomálu, ale zase se seznámíte a u dortu si pokecáte! (Místní se mi dokonce pochlubili, jak je skvělý, že je teď tak malá nezaměstnanost, to potěší!)

Celkový dojem je prostě dobrý, na malý město bych se nebál říct, výborný! Třeba Pupp za rohem by si ze spousty věcí mohl vzít příklad. A to jak tu lidi čekají na dorty i venku? Jak jsem říkal, jsem dojatej a mám radost!

Byli jste v cukrárně Koruna Pralines? A jak se vám líbila? Napište mi pod příspěvek nebo na lukas@lukasotys.cz

  • OSTROV
  • OSTROV (4)
  • OSTROV (3)
  • OSTROV (2)
  • OSTROV (1)