Komentář

Gabriela Koukalová – veřejné pohrdání by měly nahradit vážné obavy

26.4.2018 16:17
Z obdivované a superúspěšné sportovkyně se během pouhých několika dní stala téměř vyvrhelem. Buďme opatrní, tahle story nemusí skončit nijak dobře…

Tomuhle se asi říká odvrácená strana popularity – Gabriela Koukalová je vítězkou biatlonového svěťáku, má dvě stříbra z olympiády, zlato a další placky z mistrovství světa… A také je to krásná a milá holka, která vedle sportovního umění vždy budila pozornost i svou krásnou tváří, blonďatou (převážně) hřívou a sexy postavou v závodní kombinéze. Gábina byla naše národní hrdinka se vším všudy.

Aktuální debata o její nové knize, tedy spíš reakce na to, jakým obsahem ji naplnila a jak se ji rozhodla společně se svým manželem promovat, mne ale naplňuje reálnými obavami.

Dívka ve vleku

Teprve 29letá žena veřejnou debatu o knize evidentně nezvládá a je téměř jisté, že je v dané situaci ve vleku svého producenta, manažera a manžela v jedné osobě, který má s medializací „sebe sama“ nemalé zkušenosti z minulosti.

Gábinin argument, že se především snažila otevřít debatu o zdravotních problémech mladých dívek a mnoha sportovkyň, nezní úplně přesvědčivě. Spíše se zdá, že do knihy účelově vložila maximum extrémních historek, které by spíše patřily jen uším lékařů či dokonce přímo psychiatrů.

To, že kniha už svou anotací láká především na obrovské zdravotní problémy mladé ženy, je nepochybně promyšleným marketingovým trikem. Druhá část správné komunikace by ale měla být schopnost představitelky hlavní role ustát veřejnou debatu. V ní Gabriela Koukalová i celý její tým (zde nejspíš primárně rodina) dostávají na frak.

Hvězda, která se rozhodla představit tak niterné a osobní věci, se nemůže divit, že jí bulvár trhá na kusy. A pak se ani nemůže divit, že ji veřejnost odsuzuje a poukazuje na marketingovou vychytralost.

Dejme jí šanci

Dávám ale k úvaze, jestli bychom se neměli pokusit seskočit z mediální vlny a veřejného pranýře, které spláchly (někdy i úplně z tohoto světa) už několik veřejně známých osobností a seriózně hovořit o tom, zda někdejší národní superstar a obdivovaná žena pouze neklopýtla pod vlivem svého okolí a nyní potřebuje seriózní, klidnou a slušnou zpětnou vazbu. I kdyby desetkrát či stokrát opakovanou, než ji (doufejme) přijme.

Gabriele Koukalové je 29 let, evidentně si prošla velkými zdravotními i psychickými problémy a nyní je pod obrovským tlakem, do nějž se dostala vinou svého okolí.

Možná by jí měli její sponzoři a obchodní partneři, kterých má se svým manželem evidentně spoustu, dát jako první důraznou zpětnou vazbu, že tudy správná cesta nevede.

A za nás ostatní, navrhuji přimhouřit oko, a držet Gábině palce, aby tohle období zvládla.

Zdroj: https://otys.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=660110