Galerie

GRANDHOTEL PUPP Cukrárenský puppek světa? To těžko!

7.5.2018 14:59

Pupp je prostě Hotel s velkým H a turistická Atrakce s velkým A. Což bohužel znamená, že ona cukrárna, o kterou mi jde, stojí bokem. Na prvním místě jsem vnímal Pupp jako celek, prostředí, kde jsem si dával do nosu (pardon, do zubu).

A v tom je ten fór – nebo spíš problém?

Karlovarský kraj je moje srdcovka hned z několika důvodů. Trůní zde město Jáchymov, moje alma mater, a jako správný Západočech prostě miluju Karlovy Vary (čti: atmosféru, kolonády, architekturu, prostě jeho genius loci, nikoliv to, jak se ve městě rychle zabydlil východní blok, ale to už je zase na jiný povídání). Když se chci cítit jako člen karlovarské kavárny, nebo možná té vídeňské, namířím si do Grandhotelu Pupp!

Tohle místo je prostě parádní, cítíte se tu jako kníže, i když máte na nohách tenisky a na koleni díru (ta je výkřikem módní doby). Krása tohoto místa jemně přehluší i fakt, že když jsem si na dortík zašel minule, byl celkem unavený (ten dort, ne já), těžký a dozdobený šlehačkou ze spreje (z toho jsme pak byl vyloženě smutný). Puppu člověk prostě ledacos odpustí. Na první dobrou vás ohromí. A na druhou dobrou… Není všechno zlato, co se třpytí. Nemohu se zbavit dojmu, že on ten Pupp vlastně na tu svou krásu, okázalost a majestátnost hřeší. Celý jeho gastroprovoz (tedy včetně cukrárny) tak nějak žije z podstaty. A kdyby to nebyl Pupp, tak bych se sem kvůli té obsluze možná už ani nevrátil. Ale vrátím a vy si sem taky zajděte. Kvůli tomu místu! Možná si před návštěvou podniku lokněte na kolonádě z pramene. Lokněte si ale pořádně, neb káva je tu za 90 k a 3/4 litru vody stojí 140 Kč, což je podle mě cena jak za „živou vodu“, ale žádný výrazný omlazení jsem po návratu do auta nezaznamenal, teda prozatím! 
A co vy říkáte na Pupp? Je to trochu kontroverzní téma, ne?

Napište mi pod příspěvek nebo na lukas@lukasotys.cz

  • Pupp
  • PUPP(1)
  • PUPP(3)
  • PUPP(2)