Galerie

IF CAFÉ WERICHOVA VILA

25.6.2018 15:08

Na tuhle návštěvu jsem se neobyčejně těšil. Iveta se svému řemeslu „vyučila“ také v naší cukrárně Saint Tropez, a tak není divu, že její práci sleduju se zájmem. A mám radost!

Tahle drobná, sympatická blondýnka v Praze vytvořila síť kvalitních cukráren a jedna z těch posledních je pro mě opravdový majstrštyk! Werichova vila. Tady i kdyby podávali čokoládové hrudky zabalené v zelném listu (a třeba kdo ví?), byla by tu radost posedět, poklábosit, prostě pobýt! Vila na pražské Kampě, kterou společně s Medou Mládkovou spravuje můj topácký kolega (i šéf) a kamarád Jirka Pospíšil, je jedním slovem úchvatná. Velmi citlivě zrekonstruovaná a prostory cukrárny odpovídají naturelu budovy jakbysmet! Architektovi, Ivetě, Jiřímu, všem tleskám! Nemluvě o tom, že si zde můžete dát výborné zákusky. Byl jsem zde s kolegyněmi a společnými silami jsme se projedli vitrínou! Slečna A. se po malinové tartaletce nechala přemluvit i na „obrácený mrkváč“, tedy mrkvový dort, jehož základem byl krém a srdce z mrkvového těsta. Dal jsem si limonádu, kávu a taky dort paní Medy, a kdyby měli zmrzlinu, dal bych si i tu!

Ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout skvělý interiér a naprosto nadšený jsem z detailů v podobě krásných, ilustrovaných menu, dřevěných tácků na dort a kafe a vůbec z celého Ivetina brandingu! Běžte se na expozici do WV podívat a dejte si něco sladkého. Stojí to za to! Znáte taky nějakou cukrárnu na vyloženě kouzelném místě? Budu rád za tipy! Pište mi na lukas@lukasotys.cz

  • IMG_3414
  • IMG_3412
  • IMG_3413
  • IMG_3392
  • IMG_3408
  • IMG_3411