Galerie

Los Artesanos 1902

31.5.2018 11:46

Jako vždycky jsem hledal něco typického, a tak jsem se cestou na fotbal ptal, kam a hlavně: ZA ČÍM mě Španělé pošlou! Churros, čteno čuros, jasně, vtipný, je taková česká kobliha v kornoutku.

Jsou to většinou smažené plátky těsta, které se obalují (ale nemusí) v cukru a skořici. Často se podává s čokoládou, do které sladkost namáčíte, nebo s ovocem, které přikusujete, a to je teda velká paráda!
Poslali mě do Los Artesanos 1902, do podniku, který se na churros specializuje. Fronta tam byla až za roh, takže buď dělají nejlepší churros v Madridu, nebo je to klasická lákačka na turisty, kterých je i v centru Prahy pěkná řádka. Takže narváno k prasknutí, ale stejně jsem se na chvíli cítil, že jsem tu jen já a moje čuros! Moc mi to chutnalo, bylo lehce křupavé a v kombinaci s čokoládou mě nabilo na další cestu po Madridu. Dojem mi kazil neomalený přístup obsluhy, ale je pravda, že když kupujete dortík ve vídeňském Sachru, taky vás berou jako “rohlíky na krámě”. Nejspíš daň turisty. Každopádně doporučuju navštívit kromě této klasiky i jednu z mnoha Tapasérií, kde kromě úžasného Iberica narazíte i na různé sladké tapas. 

Jaká typická sladkost vám ve Španělsku nejvíc chutnala? Napište mi na lukas@lukasotys.cz

Váš Lukáš cukrář

Adresa:

Calle de San Martín, 2

28013 Madrid, Španělsko

  • IMG_2512
  • IMG_2516
  • IMG_2515
  • IMG_2514
  • IMG_2513