Galerie

Mé fotbalové jaro, vol. I

7.8.2018 10:00

Jako asi každý si rád plánuji, jak si budu plnit svoje sny. No a v tom je právě ten problém. Plánování se často strašně natáhne a cíl se začne ztrácet někde v nedohlednu. Z těšení se stane frustrace a ta posune realizování ještě dál. A tak jsem se dle rčení: ,,Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.‘‘ rozhodl, že přestanu plánovat a začnu jednat. Přeci jen to je v zájmu mého osobního rozvoje J

Ptáte se, o jaký druh přání šlo? Už dlouho si chci dopřát návštěvu zápasu jednoho z fotbalových velkoklubů. A když už jsem to konečně rozsekl a jel, rozhodl jsem se rovnou pro tři!!! A pocity? Nejen hrdost, že jsem překonal své prokrastinující já (co se týče plnohodnotného trávení volného času), ale hlavně radost z úžasných zážitků, což je opravdu k nezaplacení.

Hned první výlet byl za jednou z mých srdcovek, týmem, za který jsem chtěl hrát jako malej Lukášek, kdy jsem snil o slávě a úspěchu profesionálního fotbalisty. Není to nikdo menší než Manchester United!!! Byl to velmi intenzivní prožitek, neboť jsem ho vměstnal do pouhých 3 dnů. Zahrnul jsem do nich cestu, pro každého správného fanouška povinnou cestu do svatostánku United v krásné klidné čtvrti Old Trafford, která krom fotbalu holduje také kriketu. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy předtím ve Spojeném království nebyl, nevyhnul jsem se ani vyhlášeným Fish and Chips, ale to mi věřte, žádná gastrobomba to není, cider to naštěstí zachránil.

Vzhledem k tomu, že jsem jel sám (ano sám – je to nejlepší relax) a nevěděl jsem, do čeho jdu, tak se celý výlet točil kolem fotbalu a hlavně okolí stadionu The Red Devils. Byl to krásný zážitek, i když United prohráli s posledním týmem. Atmosféra 75 tis fanoušků na stadionu byla jedinečná, navzdory dešti a také tomu, že jejich vzájemný respekt dělá v Anglii z tohoto sportu spíše kulturní než sportovní záležitost, kam se nebojíte jít s celou rodinou. Nu jiný kraj, jiný mrav.

Dojmy z cesty a mého splněného snu udělaly ze stadionu opravdový ,,Theatre of Dreams‘‘.

Další kroky mne dovedly pro změnu do Madridu, ale o tom až příště…