Galerie

Mé fotbalové jaro, vol.II

10.8.2018 10:00

Výběr druhého fotbalového výletu mi vlastně nedal žádnou práci! Měl jsem jasno hned! Stejně jako mnoho hráčů United, i já jsem zamířil rovnou na Bílý balet do Madridu. Kromě příslibu skvělého fotbalu mě lákaly i kvalitní gastronomické zážitky a hlavně pohoda jižní Evropy.

To mám na Španělech rád – jejich neotřesitelné pohodářství v kombinaci s nadšením pro fotbal, což se ukázalo ihned po příletu. Let měl trochu zpoždění, a tak jsem si nedělal velké naděje, že stihnu začátek zápasu. Světe div se, taxikář, sám zarytý fanoušek Realu, nemínil něco takového dopustit a za pár minut nás už vysazoval před svatostánkem Santiaga Bernabeua. A tak se stalo, že jsem byl už 2 minuty před zápasem pohodlně usazený na svém místě, v ruce bagetu naplněnou delikátním jamón iberico, a v uších Hala Madrid!, majestátní hymnu Realu.

I přesto, že soupeřem byl průměrný CD Leganes a Zidane své hvězdy Ronalda, Marcela nebo Modřiče nepostavil (za dva dny je totiž čekal Bayern v semifinále Ligy Mistrů), byl to i tak super zážitek.

Blbý na fotbale je, že i když jenom koukáte, okamžitě vám vyhládne, takže další kroky směřovaly do vyhlášených tapas barů.

Věhlasná španělská vášeň prostupuje i do gastronomie. Není divu, že se obědy občas slévají s večeří v jeden dechberoucí gastrozážitek. Co si budeme povídat, zvykl bych si rychle. Není tapas jako tapas, ale vesměs jsem se nechal unášet kreativitou, vůněmi a úžasnou rozmanitostí chutí od sušených šunek, přes olivy všeho druhu až k plněným papričkám. Po takové bombě pro smysly, jsem se šel projít a kouknout se i po historii. Ale co bych to byl za cukráře, kdybych nevyzkoušel i tradiční španělské sladkosti. A kdo by mi mohl lépe poradit než Španělé samotní? Nasměrovali mě do Los Artesanos 1902, kde měli podávat nejlepší Churros. A musím přiznat, byla to ta správná, sladká tečka. Tak moc mi to chutnalo, že jsem tomuto zážitku věnoval vlastní řádky v mém dortoblogu https://www.lukasotys.cz/los-artesanos-1902/.

Poslední zastávka fotbalového jara vedla zpět do Manchesteru, ale o tom až příště 🙂