O MNĚ

Od konce roku 2019 jsem celostátním místopředsedou TOP 09 a již sedmým rokem předsedou karlovarské krajské organizace. V letošním roce budu kandidovat do Poslanecké sněmovny za Karlovarský kraj jako lídr TOP 09 v koaliční kandidátce SPOLU (TOP 09, ODS, KDU-ČSL). Aktivně se podílím na přípravě ekonomických návrhů a doporučení vládě v rámci Anticovid týmu koalice SPOLU (TOP 09, ODS, KDU-ČSL). V civilním životě provozuji jako spolumajitel francouzsko-českou cukrárnu Saint-Tropez, která si zakládá na kvalitních surovinách, tradiční cukrárenské tvorbě a klade důraz na návrat k poctivým kořenům cukrařiny. Jsem také aktivní v osvětě “moderních gentlemanů” a navrátu tradičních hodnot jako je slušnost, úcta k druhým a opravdovost. Mé recepty pro moderní gentlemany 21. století jsem vydal v knize „Kuchařka stylu moderního muže“.

Vstoupil jsem do politiky, protože jsem chtěl pomoc ke zkvalitnění podnikatelského prostředí a také k rozvoji mého Karlovarského kraje, kde jsem vyrůstal. Kandiduji do Poslanecké sněmovny, protože nemohu jen přihlížet tomu, jak současná vláda přistupuje k živnostníkům, malým a středním podnikatelům. Živnostníky a podnikatele vnímá jako potenciální zločince, kteří se pokoušejí při každé příležitosti stát krátit na daních nebo jinak okrádat, a které je potřeba neustále kontrolovat. Tato byrokratická šikana tak spoustu lidí od podnikání odrazuje.

Živnostníky, malé a střední podnikatele vnímám jako základ státu a motor naší ekonomiky. Plní si pouze své sny o podnikání, chtějí uživit svou rodinu a zaměstnávají šikovné lidi.

Budu se věnovat také rozvoji a podpoře našeho průmyslu s cílem změny naší ekonomiky z montoven na inovativního tygra střední Evropy. Naše země má v oblasti strojírenství bohatou tradici například v obranném průmyslu. Dle mého názoru jsou naše tradiční značky jako je například Česká zbrojovka, či neméně legendární Aero Vodochody nedostatečně podporovány a to je potřeba změnit. Málokterá země má tak bohatou historii v obranném a strojírenském průmysl jako právě Česká republika, avšak současné vedení státu toto odvětví nepodporuje dostatečně. A to vše a mnohé další je potřeba napravit.

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Lukáš Otys

Lukas.Otys@top09.cz

Tel.: +420 737 922 442