Galerie

Revoluce v Babišlandu?

3.8.2018 10:00

Určitě jste již zaznamenali rozruch, který vzbudil zpěvák Tomáš Klus. Rozhodl se, že není možné kritizovat premiéra a zároveň za jeho peníze hrát na koncertech. Rázem se k němu přidali další umělci jako Jan Macháček z Mig 21, Matěj Ruppert z Monkey Business nebo herečka Iva Pazderková.  Přidávají se ale i další veřejně známé osobnosti jako například šéfkuchařka Kamu, autorka Nejbarevnější kuchařky.

Jde vidět, že těmto úspěšným lidem není lhostejné, kam směřuje naše země v čele s trestně stíhaným premiérem. Nejjednodušší je samozřejmě si zanadávat u piva a jinak držet hubu a krok. Ostatně i mě k tomuto vedli moji rodiče, což jim nemám za zlé, protože zkrátka oni žili v jiné době.  O to víc vítám Klusovu revoluci.

Ale pozor, i když by se mohlo na první pohled zdát, tak nejde jen o koncerty, kam premiér přelévá peníze, které vydělá na dotacích. Babiš na vás vystrčí růžky v supermarketu (Penam, Kostelecké uzeniny apod.), při čtení ranních novin (MF DNES, Lidové noviny) nebo při pohledu na žlutá pole v každém koutu naší krásné země. Jeho přítomnost je všeobjímající (nebylo to tu už náhodou?).

Umělci a ostatní zúčastnění odmítají poskytovat rozhovory jeho médiím, odmítají hrát na akcích spolusponzorovaných nebo jinak spojovaných s jeho jménem, a to je velká věc. Tady už nestačí obvyklá argumentace „však jsme tomu Klusovi platili dobře“ a to je sakra dobře! Zkrátka nedá se vše koupit a je to tak správně!

Hlavně jde o to podpořit, co považujeme za dobré, nechat se inspirovat, ocenit odvahu a nebát se udělat něco podobného dle našich možností. Nějakou malou revoluci v každodenních povinnostech. Přeci si nebudeme nechat diktovat jak žít, co jíst, čí hudbu poslouchat, co komentovat…

Poznámka na závěr, letní nákupní horečka opět popadla pana premiéra a tak si koupil další vydavatelství Bauer Media, které vydává např. Ženu a život, Esquire nebo Dolce vitu. Co myslíte, začne nám už diktovat i co si obléci a jak žít svůj sladký život (Dolce vita)?