Galerie

Vary nemusí vřít životem jen o festivalu

1.8.2018 16:16

Filmový festival je pro Vary týden slávy, kdy se značná část Prahy a celého Česka na několik dní přesune za zábavou do jiných končin. Vary lákají na nespočet filmových zážitků, které jsou již tradičně doplněny širokou paletou dalších atrakcí a kulturního vyžití. Večer pak centrum města ožívá jako nikdy jindy v roce, aby všem návštěvníkům předvedlo večírky, na které se nezapomíná. Každý si tu zkrátka najde to své.

Stejně jako každý rok jsem se letošního „fesťáku“ ve Varech také zúčastnil. Aby taky ne, když ho mám u nosu. 🙂 Jen mě mrzí, že jsem nestihl zkouknout alespoň jeden film. Těším se ale už teď na příští rok, kdy to moc rád napravím. Co jsem ale stihl, bylo nasát atmosféru, která je pro karlovarský filmový festival tak typická. Vary v tuto dobu přímo vřou životem, a to se mi zkrátka líbí.

Nicméně bych si přál, abychom „žili“ trochu víc i během celého roku. Tohle krásné město má totiž návštěvníkům mnoho co nabídnout. Nemusí to být vždy soudruzi z Ruska, ale klidně Pražáci, kteří nevím proč by měli jezdit do jiných lázních, když Vary jsou tak krásné. Vždyť tu máme krásnou architekturu, skvělé lázně i několik skvělých gastro podniků. V okolí se dá sportovat nebo jen čistit hlava procházkami po krásných kolonádách. Zkrátka každý si najde to své. A proto nabádám, vyrazte do Karlových Varů a přesvědčte se o jejich výjimečnosti. Třeba se i potkáme a přiťukneme si hrnkem plným jedinečné karlovarské minerální vody. Na zdraví!