Galerie

Vogue, fashion bible konečně v ČR!

22.8.2018 15:44

Minulý týden zavládlo velké šílenství kolem historicky prvního vydání české verze módní bible a ikony světa módy, Vogue. Přirozeně jsem zvědavý tvor a tak jsem taky neodolal. Magazín Vogue je velkou senzací, protože trvalo dlouhá léta, než se někomu z České republiky či Slovenska podařilo získat licenci. Společnost Condé Nast International, které Vogue patří, má poměrně striktní pravidla pro získání licence, která je navíc velmi ale velmi drahá. Ač v minulosti již proběhly pokusy o její koupi, vydavatelství prý doposud nebylo přesvědčeno, že český módní trh by byl na Vogue připravený… Takže konečně!!!

V pátek ráno jsem vyrazil do trafiky a byl plný očekávání, s čím se první číslo vytasí. Neznal jsem ani jeho jiné jazykové verze, takže pro někoho určitě pěkný ignorant. Titulka s Karolínou Kurkovou, jakožto Olgou Havlovou, zaplavila sociální sítě ještě před tím, než bylo pro normální smrtelníky (rozuměj neblogery) možné časopis zakoupit. Po prvním prolistování musím říct, že jsem byl mile překvapený! Šéfredaktorce Andree Běhounkové a jejímu týmu se podařilo zkombinovat krásu, umění a pozor! Dokonce i politiku! První číslo totiž oslavuje svobodu, a proto v něm například najdete i rozhovor s Michaelem Kocábem, poradcem Václava Havla.

Úvodní číslo se tedy podle mého povedlo a jsem jen zvědav, kam se bude magazín vyvíjet dál. Upřímně já osobně bych byl pečlivější ve výběru inzerce, protože ne každá reklama se k takto luxusnímu obsahu zkrátka hodí! Nicméně to, že jsme se svého Vogue konečně také dočkali, je pro mě jasný symbol toho, že se naše země stále posouvá kupředu. Alespoň v módní branži. Sice se jedná „jen“ o módu, ale příště může jít o něco mnohem významnějšího. Třebas o politiku, ale o tom více na „politoblogu“ 🙂 .