TOP 09 schválila kandidáty do voleb do Poslanecké sněmovny 2021

25.2.2021
TOP 09 schválila kandidáty do voleb do Poslanecké sněmovny 2021

Výkonný výbor TOP 09 na dnešním zasedání schválil kandidáty TOP 09 v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny, které se budou konat 8.- 9. října. Celostátní lídryní TOP 09 bude předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která povede koalici SPOLU v Praze. Mezi další významné osobnosti na kandidátkách patří poslanec Dominik Feri, předseda poslaneckého klubu a lékař Vlastimil Válek nebo ředitel Komorní filharmonie Pardubice Pavel Svoboda, který povede kandidátku SPOLU v Pardubickém kraji.

„Česká republika potřebuje změnu. Současná vláda chaosu nás dovedla do situace, kdy se s pandemií vypořádáváme nejhůře na celém světě. Česko si zaslouží zodpovědnou vládu, pro kterou je na prvním místě budoucnost naší země. Osobnímu prospěchářství a papalášství, jakého jsme nejen v posledních týdnech svědky, musí odzvonit. Jsem přesvědčena, že středopravá koalice SPOLU je pro voliče nadějí, že současný vládní amatérismus vystřídá silná vláda, která vyvede naši zemi ze současné krize,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Krajskými lídry TOP 09 jsou v těchto volbách místopředseda TOP 09 Lukáš Otys (Karlovarský kraj), bývalý poslanec a krajský radní Michal Kučera (Ústecký kraj) nebo náměstci hejtmanů Pavel Klíma (Jihočeský kraj) a Marek Ženíšek (Plzeňský kraj). Svůj mandát bude obhajovat také poslankyně Helena Langšádlová i místopředseda TOP 09 a poslanec Jan Jakob, oba ve Středočeském kraji.

„Myslím, že je nejvyšší čas vrátit Česku naději a schopné vedení. Impotentní vláda, která neustále lidem jen něco slibuje, mlží a nekoná, musí skončit. Právě kvůli ní je zlepšení v nedohlednu a mezitím umírají lidé, hroutí se ekonomika a společnost upadá do frustrace. O to víc je důležité do čela země po říjnových volbách postavit dobrý tým, který dokáže napravit chyby, které vláda napáchala. Jsem přesvědčen o tom, že SPOLU máme šanci změnit poměry v zemi. Po celou dobu krize přicházíme v rámci koaličního AntiCovid týmu s konstruktivními návrhy na řešení problémů spojených s pandemií. Věřím, že tyto naše návrhy můžeme v příští vládě realizovat,“uvádí předseda poslaneckého klubu TOP 09 a místopředseda strany Vlastimil Válek.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny bude za TOP 09 kandidovat celkem 74 kvalitních osobností. Seznam krajských lídrů TOP 09 naleznete v tabulce níže.

Kraj

Krajský lídr TOP 09

Praha

Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně strany, poslankyně

Středočeský kraj

Helena Langšádlová, poslankyně

Jihočeský kraj

Pavel Klíma, náměstek hejtmana

Plzeňský kraj

Marek Ženíšek, náměstek hejtmanky

Karlovarský kraj

Lukáš Otys, spolumajitel cukrárny, místopředseda TOP 09

Ústecký kraj

Michal Kučera, báňský inženýr, ekonom a radní Ústeckého kraje

Liberecký kraj

Zdeněk Chmelík, ředitel výrobní firmy, zastupitel města Liberec

Královéhradecký kraj

Matěj Ondřej Havel, ředitel Gymnázia J. K. Tyla Hradec Králové

Pardubický kraj

Pavel Svoboda, pedagog, ředitel Komorní filharmonie Pardubice

Kraj Vysočina

Martina Lisová, starostka městyse Větrný Jeníkov

Jihomoravský kraj

Vlastimil Válek, lékař – radiolog, předseda poslaneckého klubu TOP 09

Olomoucký kraj

Petr Navrátil, obchodní ředitel, ekonom a poradce pro zemědělství

Moravskoslezský kraj

Jan Koloničný, akademický pracovník, manažer a místostarosta obce Metylovice

Zlínský kraj

Zuzana Vandame, radní Uherského Hradiště, marketingová konzultantka

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09