Otys: Karlovarský kraj navštívil v první polovině roku rekordní počet turistů

22.10.2023
Otys: Karlovarský kraj navštívil v první polovině roku rekordní počet turistů

Ke zvýšení návštěvnosti  regionu přispěl  úspěšný zápis lázeňského trojúhelníku – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně – na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2021. Spolu s lázeňskými městy se na seznamu nachází také Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří. V rámci přeshraniční spolupráce s německým Saskem se v současné době intenzivně pracuje na přípravě projektu Stříbrná stezka/Silberstrasse.

„Náš region nabízí turistům spoustu atraktivních zážitků, ať už je to krásná příroda, nebo lázeňské a wellness pobyty. Krajina Krušných hor je pro řadu tuzemských obyvatel stále nepoznaným místem, což je obrovská škoda, protože nabízí spoustu míst k objevování, které si můžete užít naplno bez davů turistů,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje s gescí v oblasti lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO Vojtěch Franta, s tím, že ve  srovnání s rokem 2022 se návštěvnost regionu zvýšila o 21,4 %, což je nejvíce v celé České republice.

Současně se změnil poměr českých a zahraničních turistů, kteří do Karlovarského kraje zavítali. „Z důvodu pandemie a následného válečného konfliktu na Ukrajině byly uzavřené hranice, tudíž se proměnila i tradiční zahraniční klientela.

V kampani jsme se tak více zaměřili na domácí turisty a jak ukazují data, podařilo se nám navázat, ba i překonat vynikající čísla z předkovidové doby,“ dodal náměstek hejtmana, Vojtěch Franta.

„Považuji náš kraj za skvělé místo pro výlety ze všech koutů republiky. Nabízíme unikátní kombinaci krásné přírody, nespočet možností sportovních aktivit, ale i wellnes pobyty pro vydatnou relaxaci. Zkrátka jsme místem pro revitalizaci těla i mysli. Proto jsem rád, že jsme cílem čím dál většího počtu návštěvníků.“ řekl předseda TOP 09 v KV kraji , Lukáš Otys.

Všichni společně věříme, že ty nárusty počtu návštěvníků budou i nadíle stoupat a Karlovarský region bude patřit do těch nejvyhledávanějších v České republice.